kraujospūdžio matavimas

Kraujo spaudimo matavimas – Kaip tai atlikti teisingai?

Kaip teisingai matuoti kraujo spaudimą? Straipsnyje rasite taisykles ir patarimus taisyklingam kraujo spaudimo matavimui.

Kraujo spaudimo matavimas – Kaip tai atlikti teisingai?

Kraujospūdžio stebėjimas yra labai svarbus bendros sveikatos ir geros savijautos palaikymo aspektas. Reguliarus kraujospūdžio matavimas gali padėti aptikti ir valdyti hipertenziją – dažną būklę, kuri gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Naudojant tinkamas priemones ir metodus, kraujospūdžio stebėseną galima lengvai ir tiksliai atlikti įvairiomis sąlygomis – tiek gydytojo kabinete, tiek savo namuose. Nesvarbu, ar norite užkirsti kelią aukštam kraujospūdžiui, ar jį valdyti, norint pasiekti savo sveikatos tikslų, labai svarbu nuolat sekti rodmenis. Žemiau pateikiame taisykles ir patarimus kaip teisingai pamatuoti kraujospūdį, jog gautumėte patikimus rodmenis.

Kraujospūdžio matavimo taisyklės

 • Nematuokite kraujospūdžio iš karto po valgio: turi praeiti bent pusvalandis, o senyviems žmonėms – ir pora valandų. Perpildytas skrandis, žarnynas arba šlapimo pūslė turi įtakos kraujospūdžiui
 • Prieš matavimą venkite aktyvios fizinės veiklos, o po sunkaus fizinio krūvio turi praeiti pora valandų
  • Bent 5–10 min. prieš matuojant kraujo spaudimą patogiai pasėdėkite ir atsipalaiduokite.
  • Matuojant reikia sėdėti ramiai, remtis į atlošą. Negalima remtis ant alkūnės, nes dėl rankai tenkančio kūno svorio, kraujo spaudimas gali būti didesnis. Ranka turi būti atpalaiduota, padėta delnu į viršų, šiek tiek sulenkta.
  • Matuojant kraujo spaudimą, ranką reikia laikyti taip, kad veržiamoji juosta būtų širdies aukštyje. Tai labai svarbu, jei naudojate riešo matuoklį – dažniausiai žmonės ranką laiko nuleistą ir kraujospūdžio rodmenys tuomet būna didesni nei iš tikrųjų. Laikant per aukštai – parodomas mažesnis nei iš tikrųjų yra. Riešo matuokliai turi būti segami tik ant kairės rankos
   • Matuodami kraujospūdį nejudėkite ir netgi nekalbėkite, kvėpuokite ramiai
   • Jei kraujo spaudimą norite pamatuoti dar kartą, darykite kelių minučių pertrauką, kad atsistatytų kraujo tėkmė. Matavimai gali būti klaidingi, jei kraujospūdžio matuoklis bus naudojamas šalia įrenginių, kurie sukuria stiprius elektromagnetinius laukus, pavyzdžiui, televizoriaus, mobiliojo telefono, mikrobangų krosnelės.

   Navigacija

   Skaitykite

   Rekomenduojame

   PULSOKSIMETRAS

   14,99€

   Kraujospūdžio
   matuoklis

   26,70€